• LSMU Biologinių tyrimų centras

    LSMU Biologinių tyrimų centras

    Tyrimai. Inovacijos. Žinios.

Veterinarinė priežiūra


Veterinarinė priežiūra

Kiekvienas gyvūnas dalyvaujantis biomedicininiuose tyrimuose yra stebimas individualiai kiekvieną dieną, pildomi jų sveikatos žurnalai ir stebėjimo protokolai. Stebėjimo procesas koordinuojamas gyvūnų sveikatos specialistų, kurie dirba tiesiogiai su laboratoriniais gyvūnais. Mūsų komandoje visi veterinarijos gydytojai turi kvalifikacijos pažymėjimus, kurie leidžia ir įpareigoja darbui su gyvūnais. Centro komandos pagrindinė misija kuo mažiau kančių, baimės ir skausmo gyvūnams.

Patyrę veterinarijos gydytojai ilgamečių mokslinių projektų ir biomedicininių tyrimų dalyviai, puikiai išmanantys savo darbą, žino ir naudoja teisingas gyvūnų laikymo, priežiūros ir saugaus fiksavimo metodikas. Siekia pagerinti gyvūnų gyvenimo sąlygas centre. Prisiima pilną atsakomybę už tyrimams naudojamus gyvūnus ir jų gerovę.

Kilus bent menkiausiam įtarimui, kad gyvūnas kenčia skausmą, jam atliekamas išsamus klinikinis tyrimas, jei reikia paskiriami laboratoriniai tyrimai, skubiai randama priežastis ir nustatoma diagnozė, pradedamas išsamus gydymas. Sergančių gyvūnų tyrimas ir vėliau gydymas paremtas įrodymais pagrįsta veterinarine medicina.

Gyvūnų tyrimų centre kasdiena ieškoma alternatyvių metodų siekiant įgyvendinti 3Rs kocepciją:
Pakeisti gyvūnų naudojimą tyrimuose naujais metodais: audinių kultūros, ląstelės ir t.t.
Mažinti gyvūnų skaičių eksperimente - sumažinti tiriamąsias grupes, pergrupuoti gyvūnus.
Tobulinti tyrimo metodus, naudoti alternatyvius metodus, kurias siekiama sumažinti gyvūnams tenkančias kančias.

Select any filter and click on Apply to or press ENTER see results